Interneta un sīkdatņu politika Lasīt vairāk
Iestatiet reģionu: Latvia

Finland

English Suomi

Estonia

English Estonian

Latvia

English Latvian

Lithuania

English Lithuanian

Poland

English Polish

Sweden

English Svenska

Ģimenes īpašumā esošs globāls loģistikas uzņēmums ar saknēm no Helsinkiem

HRX koncerta stāsts sākās Helsinkos kuģu būvētavā 1980 gadu beigās. Timo Akela toreiz vadīja plānošanas nodaļu un ar savu jaunizveidoto uzņēmumu Hietarahti Oy uzvarēja konkursā par loģistikas  ārpakalpojuma sniegšanu kuģu būvētavai. Pēc straujas uzplaukuma 1990 gadu sākumā recesija būtiski ietekmēja kuģu būvētavu un apdraudēja Hietarahti. Tajā laikā Igaunija atguva neatkarību, un preces sāka pārvietoties starp valstīm. Timo nolēma pārbaudīt veiksmi un nosūtīja nelielu furgonu, lai pārvadātu preces no Somijas uz Tallinu. Uzņēmuma slava strauji izplatījās, un drīz vien preces ikdienā ceļoja starp Helsinkiem un Tallinu. Pirmais sadarbības līgums tika parakstīts Tallinā ar SilberAuto / Mercedes.

 

HR-Express Oy

Tā kā kravu apjomi starp abām valstīm strauji auga, tika nolemts izveidot jaunu uzņēmumu ar nosaukums HR-Express Oy, nosaukums tikai atvasināts no sākotnējā Hietarahti Oy. Daži no pirmajiem darbiniekiem joprojām strādā uzņēmumā, tostarp Pekka Mykkänen, kurš ir šī brīža HRX koncerna vadītājs. Igaunijā tika nodibināts meitas uzņēmums, HRX AS. Pēc tam HRX kļuva par visu jauno uzņēmumu nosaukumu un tas tiek izmantots joprojām. 1990 gadu vidū HRX izplatījās visā Baltijā atverot jaunus birojus un termināļus. 2000 gadu sākumā uzņēmums piedzīvoja  zelta gadus kas ļāva nostiprināties Baltijā un augt. HRX koncerna mātes uzņēmums Nauticor Oü tika nodibināts 2002. gadā, lai pārvaldība tiktu koordinēta vienlīdzīgi visiem meitas uzņēmumiem. Nauticor Oü atrodas Tallinā, Igaunijā, un sniedz pakalpojumus HRX uzņēmumiem – finanšu pārraudzību, mārketinga un centrālo IT atbalstu.

 

Panākumi ar izaicinājumiem

Augot, tika nolemts, ka termināli tiks būvēti galvenajos reģionos, kuros atrodas HRX grupas meitas uzņēmumi. Galvenais mērķis bija nodrošināt darbību izmantojot privātos termināļus, kā arī lojālus autovadītājus, lai spētu nodrošināt saviem klientiem vislabāko un uzticamāko pakalpojumu. HRX termināli tika uzbūvēti Helsinkos, Tallinā, Rīgā un Viļņā.

Lai gan HRX visā pastāvēšanas laikā ir nepārtraukti audzis, 2008. gada lejupslīde smagi skāra transporta nozari, un HRX nebija izņēmums. Tomēr arī sarežģītākajos gados HRX grupas uzņēmumi palika uzticīgi savām pamatvērtībām un tādi esam joprojām. Šis sasniegums galvenokārt ir saistīts ar to, ka HRX ir vērstas uz to, lai saglabātu savu augsto pakalpojumu līmeni ar lojālu un efektīvu darbinieku komandu. 2017. gadā HRX piedzīvoja ievērojamas pārmaiņas, jo otrā īpašnieku paaudze pārņēma vadības grožus, šobrīd strādājot vairāku gadu garumā dažādās pozīcijās.

 

Šodien HRX uzņēmumu nākotne izskatās spīdoša. Pamatojoties uz mūsu pamatvērtībām, jaunā vadība ir devusi jaunu perspektīvu un modernus risinājumus, lai nodrošinātu, ka mēs varam turpināt sniegt saviem klientiem augstākās kvalitātes loģistikas pakalpojumus.

 

1991
HR-Express Oy uzsāka ikdienas pārvadājumus starp Helsinkiem un Tallinu
1996
SIA HRX tika nodibināta Latvijā, ar termināli un offisu Rīgā
1997
HRES UAB Lietuvas HRX grupas uzņēmums tika nodibināts Viļņā
1998
HRX Sverige AB nodibināts Zviedrijā
2000
HRX Finland tiek atvērts jauns termināls Helsinkos
2001
HRX Poland tika nodibināts ar termināli un offisu Varšavā
2004
HRES UAB atvēra jaunu termināli Lietuvā
2008
HRX Latvia pabeidz jauna termināļa būvniecību, lai pielāgotos izaugsmei
2017
HRX grupas pārvaldība tiek nodota jaunās vadības rokās
2019
HRX vēsturē lielākās investīcijas autoparka atjaunošanā, lai pielāgotos tirgus prasībām